Picture

Sot ne Nikshiq perfundoj turneu nderkombetar per grupmosha te reja ku mori pjese dhe tregoi mjaft sukses,
klubi i xhudos “Ippon” nga Peja.Ne kete gare moren pjese rreth 500 garues nga shtetet e rajonit duke krijuar nje cilesi mesatare te turneut 

Keto jane sukseset e arritura ne kete turne:

Medalje te arta fituan:

Distria Krasniqi kadete          52 kg
Leutrime Krasniqi kadete     57 kg 
Flaka Loxha pioniere             57 kg
Besiana Kelmendi pioniere  32 kg

Medalje te argjendta fituan:

Erza Muminoviqi 25 kg fatos
Bleona Kelmendi 32 kg fatos
Anarita Sallova 32 kg Pioniere

Medalje te bronzta fituan:

Fationa Kasapi 28 kg fatos
Aktina Osa      36 kg pioniere

Ne klubin e Ipponit sic u deshmua edhe ne Nikshiq pasaradheset e Kampiones Boterore Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakoves treguan se se shpejti do degjohet per meritat e tyre ne gara ne mbare Evropen.Eshte kenaqesi qe ky sport ne qytetin e Pejes po krijon nje tradite per vajza.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of