Picture

Të premten xhudistët kosovarë,Akil Gjakova (66 kg) dhe Distria Krasniqi (48kg) do ta përfaqësojnë Kosovën në Kupën Botërore të radhës,Grand Prix në Dusseldorf.
Në këtë garë fondi shpërblyes do të jetë 100,000$.

Me ta do të udhëtojnë edhe xhudistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova të cilat do të qëndrojnë në kampin pregaditor për tre ditë.

Garën mund ta përcjellni drejtperdrejtë në linkun e mëposhtëm.


www.ippon.tv

kurse rezultatet ne www.ippon.org


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of