Picture

Të dielen në Leibnitz të Austrisë,Distria shkëlqeu në kategorinë e juniorëve duke fituar pesë ndeshje.
Ajo dëshmoj se është një nivel më lartë se garuest e tjera të cilat nuk e rrezikuan Distrien në asnjë ndeshje.

Distria në ndeshjet eleminuese triumfoj ndaj gjermanes Barabara Ertl,më pas ndaj austriakes Nicole Herbst dhe garueses sllovene Anja Stangar.

Në cerekfinale u takua me brazilianen Jesicca Lima,kurse në finale e mposhti francezen Astride Gneto.

Distria pas kësaj gare do të merr pjese me 25 Qershor në Lojërat Evropiane në Baku,Azerbejxhan.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of