Ekipi i perfaqesueses se xhudos se Kosoves ne krye me Kampionen Olimpike Majlinda Kelmendin dhe nen udheheqjen e perzgjedhesit te perfaqesueses se Kosoves Driton Kuken,sot u kthye nga pergaditjet tre ditore nga Leibnitzi i Austrise.
Perveq Majlindes,ne keto pergaditje morren pjese edhe keta xhudiste: Nora Gjakova,Akil Gjakova,Distria Krasniqi,Shpat Zeka,Flaka Loxha,Loriana Kuka,Laura Fazliu,Erza Muminoviq dhe Aktina Osa.
Ne Austri zhvilluan pergaditje se bashku me komplet ekipin e femrave te Austrise U21 si dhe me xhudiste te tjere nga Austria dhe Sllovenia.
Gjate ketyre pergaditjeve qe jane pjese e bashkepunimit kater vjeqar me Federaten Steieremark,stervitjet u zhvilluan dy here ne dite dhe u udheheqen nga Driton Kuka.
Pas ketyre pergaditjeve ekipi do te vazhdoje stervitjet ne Kosove ku do te pergaditet per garat e ardhshme te shenuara me poshte:

 
3-4 Qershor 2017/Kupa Evropiane per Juniore/Leibnitz,Austri
30 Qershor-2 Korrik 2017/Kampionati Evropian U18/Kaunas,Lituani
30 Qershor-2 Korrik 2017/Grand Prix/Hohhot,Kine
25-29 Korrik 2017/Lojerat Olimpike Evropiane per te rinj/Gyor,Hungari
28 Gusht-3 Shtator 2017/Kampionati Boteror per Senior/Budapest,Hungari

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of