Picture

Këtë fundjavë, mbahet Kupa e Evropes për Juniorë në Leibnitz të Austrisë.
Reprezentacioni i Kosovës do të prezentohet me tre xhudistë;
Akil Gjakova (-66 kg),Distria Krasniqi (-52 kg) dhe Leutrime Krasniqi (-57 kg).

Kjo garë cilësohet si një ndër garat më të forta për Juniorë,me një numër rekord pjesmarrësish,rreth 600 garues nga 32 shtete.


Garat fillojnë në ora 09:00.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of