Picture

Federata e xhudos së Kosovës në bashkpunim me klubin e xhudos “Ippon”nga Peja edhe këtë verë do të organizojnë Kampin ndërkombëtar të xhudos “Peja 2013″për të gjitha grupmoshat.

Ky kamp do të mbahet nga data 29 Korrik e deri me 5 Gusht ne Qendren Sportive “IPPON”ne Peje.

Kampi do të drejtohet nga Selektori i Xhudos për Kosovë, Driton Kuka njëherit edhe trener personal i garuesve më të mirë kosovar si Majlinda Kelmendi,Nora Gjakova,Distrija Krasniqi,Akil Gjakova etj…

Akomodimi do te behet ne qendren sportive “Ippon” ne Peje
Cmimi per person do te jete 35 Euro/per nate dhe do te perfshije fjetjen si dhe ushqimin.

Per me shume informata kontaktoni me email ose tel:
kosovajudo@hotmail.com Tel: +38649653655


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of