Picture

Ne Peje sot ka filluar kampi nderkombetar I xhudos  cili ka mbledhur rreth 100 xhudiste nga shtete te ndryshme.
Vlen te theksohet pjesemarrja e klubit te xhudos Galatasaray nga Turqia te cilet kane ardhur me 15 garues femra dhe meshkuj.
Ky kamp po drejtohet nga trajneri I xhudos Driton Kuka dhe qellim kryesor ka pergaditjet per Kampionatin Boteror per Senior qe do te mbahet ne gusht ne Budapest te Hungarise por njekohesisht po pergaditen edhe grupemoshat e reja U18 dhe U21 per garat e ardhshme.

Pergaditjet jane te intensitetit te larte dhe do te zgjasin nje jave.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of