Picture

Nga dita e hënë,në Romë të Italisë,reprezentacioni I Kosovës në krye me përzgjedhësin e xhudos në Kosovë, Driton Kukën, morri pjesë në kampin olimpik të xhudos të organizuar nga Federata evropiane e xhudos.

Majlinda Kelmendi,Nora Gjakova,Distria Krasniqi dhe Akil Gjakova ishin xhudistët që u pregaditën në këtë kamp olimpik që zgjati pesë ditë.

Pas këtyre pregaditjeve,këta xhudistë do të marrin pjesë në Grand Slam në Abu Dhabi që do të mbahet me 31 tetor.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of