Picture

Reprezentacioni i xhudos së Kosovës, të dielën e përfundoj me sukses Kupën Evropiane të xhudos për juniorë ,duke fituar një medalje të artë nga Distria Krasniqi, në kategorinë 52 kg.

Pas këtij turneu, u mbajt kampi pregaditor prej tre ditësh, ku morrën pjesë të gjitha shtetet garuese ,e përveq shteteve evropiane edhe Brazili,Japonia e Amerika.

Në këtë kamp pregaditor morrën pjesë këta garues nga Kosova:

Majlinda Kelmendi,Nora gjakova,Akil Gjakova,Distria Krasniqi,Leutrime Krasniqi,Flaka Loxha,Besiana Kelmendi dhe Aktina Osa.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of