Picture

Xhudistëve Kosovarë u është mundësuar pjesmarrja në Kampionatin Evropian të xhudos për Juniorë ( nën flmaurin e IJF-së), i cili do të mbahet në Porec të Kroacisë me 21-23 Shtator. 

Reprezentacioni i Kosovës, nën udhëheqjen e selektorit të xhudos Driton Kuka, do të përfaqësohet me katër xhudistë:

Distria Krasniqi (-48 kg) , Leutrime Krasniqi (- 57 kg) , 
Lirona Hoxha  (-70 kg) dhe Akil Gjakova (-60 kg). 


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of