Picture

Sot ne qendren sportive “Ippon” ne Peje,u mbajt seminari per trajnere dhe refere si dhe Kampionati individual i Kosoves per Senior.
Fillimisht nga ora 11:00-12:00 u mbajt seminari dedikuar ndryshimeve te reja ne rregullat e xhudos te cilat kane filluar te aplikohen qe nga fillimi i muajit janar.
Seminarin e udhehoqi perzgjedhesi i xhudos per Kosove z.Driton Kuka, i cili i informoj te gjithe trajneret dhe referet per ndryshimet e reja me te cilat edhe u mbajt ky Kampionat.

Gara filloj ne ora 12:00 dhe ate  e hapi kryetari i Federates se Xhudos z.Agron Kuka, i cili u shpreh i kenaqur me pjesmarrjen e klubeve dhe garueseve ne kete kampionat dhe ju deshiroj te gjithe garueseve ndeshje te forta dhe pa lendime.

Ne kete kampionat morren pjese gjithsej 11 klube te xhudos nga Kosova : KXh”Ippon”Peje,KXh”Trepca” Mitrovice,KXh”Polici”Prishtine,KXh”Kastrioti”Ferizaj,KXh”Llapi”Podujeve,KXh”Studenti”Vushtrri,KXh”Vicianum”Vushtrri,KXh Prishtina”Prishtine,KXh “Sankaku”Prishtine,KXh”Vellezerit Mema”Peje dhe KXh”Gjilani”Gjilan.
 
Klubi I xhudos “Ippon”nga Peja dominoj kete kampionat duke fituar 12 nga gjithsej 13 medalje te arta.
Klubi I xhudos “Trepca”nga Mitrovica fitoj nje medalje te arte ne kategorine 60 Kg.
 
Kampione te Kosoves per vitin 2017 u shpallen keta garues:

Senior
 
-60 Kg
1.Sulltan Latifi KXh “Trepca”Mitrovice

-66Kg
1.Korab Morina KXh “Ippon Peje”

-73 Kg
1.Akil GjakovaKXh “Ippon Peje”
 
-81 Kg
1.Kushtrim Gashi KXh “Ippon Peje”
 
-90 Kg
1.Zymer Zeka KXh “Ippon Peje”
 
-100 Kg
1.Shpat Zeka KXh “Ippon Peje”
 
+100 Kg
1.Besfort Nallbani KXh “Ippon Peje”
 
 
Seniore
 
-48 Kg
1.Erza Muminovic KXh “Ippon Peje”
 
-52 Kg
1.Fjolla Kelmendi KXh “Ippon Peje”
 
-57 Kg
1.Fationa Kasapi KXh “Ippon Peje”
 
-63 Kg
Flaka Loxha KXh “Ippon Peje”
 
-70 Kg
Laura Fazliu KXh “Ippon Peje”
 
-78 Kg
1.Loriana Kuka KXh “Ippon Peje”

Rezultatet e plota mund ti shkarkoni ketu REZULTATET


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of