Picture

Klubi i Xhudos “Kastrioti”nga Ferizaji, dje mori pjese ne turneun nderkombetar qe organizoi klubi i Xhudos “Kipa” nga Podgorica. 
Ne kete turne moren pjese 3 shtete: Kosova, Shqiperia dhe Mali i Zi me 23 ekipe dhe me mbi 300 garues. 

Klubin e Xhudos “Kastrioti” ne kete turne e perfaqesuan 9 garues ku 7 prej tyre u stolisen me medalje. 

Me e suksesshmja edhe ne kete turne ishte shpresa me e madhe e klubit te xhudos “Kastrioti”, Diellza Bunjaku, e cila u stolis me dy medalje te arta; per kadete dhe juniore. 

Medaljete tjera i fituan:
 
-Arber Krasniqi vendi i pare per kadet        -46 kg 
-Artin Aliu vendi i dyte per pionier te vjeter  -50 kg
-Driton Krasniqi vendi i pare per kadet        -66 kg
-Agon Krasniqi vendi i dyte per kadet         -66kg
-Mal Musa vendi i trete per kadet              -73 kg


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of