Kosova, edhe pse njehere nuk u lejua qe te prezantohet si Shtet ne kete gare, qe cilesohet si nje nder garat me te forta ne Bote, ku marrin pjese 16 me te miret ne cdo kategori, 4 kontinente, 46 Shtete dhe gjithsejte 216 garues ne te gjitha kategotite.

Prape se prape Sporti e ka forcen e tij dhe pas nje perpjekje te madhe te Presidentit te federates Boterore dhe mikut tone Marius Vizer Kosova lejohet qe te marr pjese ne kete gare, qe eshte qe eshte me nje konkurrence mjafte te forte! 

Me sport po thehen barrierat,ne mungese te Kampiones Olimpike e cila smund te marr pjese ne Masters ne Rusi, do na prezentojne Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi!

Nora Gjakova (-57 kg)
Distria Krasniqi (-52 kg)

Data :

16.12.2017

Garat mund t’i percjellni live ne linkun e meposhtem:

live.ijf.org

Picture


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of