Medalistët nga Grand Prix Antalya 2017

Kosova do të përfaqësohet me 6 xhudistë në Grand Prix, në Antalia të Turqisë me 6-7-8 Prill.

Në këtë garë do të marrin pjesë 3 kontinente, 50 shtete dhe 319 xhudistë.

Atje do të ndeshën: Fjolla Kelmendi (-48kg), Distria Krasniqi (-52kg), Nora Gjakova (-57kg), Leutrime Krasniqi (-57kg), Akil Gjakova (-73kg), Loriana Kuka (-78kg).

Fjolla Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Leutrime Krasniqi ndeshën ditën e premte. Akil Gjakova ditën e shtunë kurse Loriana Kuka ditën e dielë.

Garat fillojnë nga ora 09:30 dhe mund t’i përcjellni drejtëpërdrejtë në linkun e mëposhtem:

https://live.ijf.org/gp_tur2018/live_video

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of