Picture

Kosova do te jete per here te pare pjesemarrese ne Lojerat Frankofonike te cilat po mbahen ne Abixhan-Bregun e Fildishte.
Keto Lojera kane filluar me daten 21 dhe do te perfundojne me daten 30 te ketij muaji.

Per edicionin e Vlll-te te ketij festivali kulturor dhe sportiv xhudo do te jete nje nder sportet e shumta pjesemarrese ne keto lojera dhe garat ne xhudo do te mbahen nga data 25-27 Korrik.

Dy xhudiste jane perzgjedhur per te perfaqesuar Kosoven ne kete gare:
Distria Krasniqi (52Kg) (Garon me 25 Korrik)
Akil Gjakova (73Kg)  (Garon me 26 Korrik)


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of