Picture

Në Dyseldorf të Gjermanisë u mbajt Kupa e parë Botërore Grand Prix për vitin 2015.

Reprezentacioni i Kosovës u paraqit me tre garues,Nora Gjakova  (57 Kg),Akil Gjakova (73 Kg) dhe Distria Krasniqi (52 Kg).

Të tre garuesit nuk arritën ta kalonin raundin e parë.
Nora u mposht nga Lien nga Taipei,Akili nga Italiani Regis kurse Distria nga Chitu e Romunisë.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of