Picture

Junioret Loriana Kuka (70Kg) dhe Flaka Loxha (57Kg),kete fundjave do te ndeshen ne Kupen Evropiane per Juniore ne Leibnitz te Austrise ,nje nder garat me konkurrencen me te madhe per grupmoshen e junioreve.
Kete vit kjo gare do te kete nje numer rekord pjesemarresish me rreth 570 xhudiste nga 29 shtete te ndryshme.
Ne vitet e kaluara xhudistet tone kane treguar rezultate te shkelqyera ne kete gare.
 
2016 70Kg Loriana Kuka (Vendi I 5te)
2015 52Kg Distria Krasniqi (Vendi I I-re)
2014 52 Kg Distria Krasniqi (Vendi I I-re)
2013 52 Kg Distria Krasniqi (Vendi I I-re),66 Kg Akil Gjakova (Vendi I 5te) 57 Kg Leutrime Krasniqi (Vendi I 7te)
2011 57 Kg Nora Gjakova (Vendi I I-re) 48 Kg Distria Krasniqi (Vendi I 3te)
2010 52 Kg Majlinda Kelmendi (Vendi I I-re) 57 Kg Nora Gjakova (Vendi I 2te)
2009 52 Kg Majlinda Kelmendi (Vendi I I-re)
 
Per 10 vjetorin e kesaj gare organizatoret kane mundesuar per here te pare percjelljen drejtperdrejte te ndeshjeve ne te gjitha tatamit.
 
Ndeshjet mund ti percjellni ne linkun e meposhtem:
https://ejc-leibnitz.github.io/

Orari I garave:
 
E shtune 3 Qershor 2017-(Femrat -63,-70,-78,+78) (Meshkujt -55,-60,-66,-73)
09:30-Eleminimet,Gjysemfinalet
16:30 Blloku Final
E diele 4 Qershor 2017 (Femrat -44,-48,-52,-57) (Meshkujt -81,-90,-100,+100)
09:30 Eleminimet,Gjysemfinalet
17:00 Blloku Final 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of