Loriana Kuka (78Kg) sot pati paraqitjen e saj te pare ne gara per vitin 2018 dhe ate ne nje kategori me larte.

Ajo morri pjese ne Kupen Evropiane ne Uster te Zvicres duke fituar medaljen e arte pas tri fitoreve.

Ndeshjen e pare Loriana e fitoj kunder garueses holandeze Ilona Lucassen,kurse ne gjysemfinale e mposhti me Ippon garuesen belge Sophie Berger.

Ne finale Loriana ishte shume me aktive se garuesja e Frances Valentine Marchand, duke e mposhtur me wazari ne sekondat e fundit te ndeshjes.

Rezultati perfundimtar:

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of