Loriana Kuka ne kupen Evropiane per junior ne Leibnitz te Austrise qe cilesohet nje nder garat me konkurrencen me te madhe per kete grupmoshe arriti qe te rangohet si e bronzte me gjithsejte 4 lufta te zhvilluara.

Loriana ne xhiron e pare ishte e lire, ne xhiron e dyte e mposhti Holandezen VOS Donja me dy Wazari dhe nje denim per te kaluar ne cerekfinale.

Cerekfinalen e fitoi kunder Sllovenes PECOLER Zala te cilen e mposhti me nje Wazari dhe dy denime.
Ne gjysemfinale u takua me Gjermanen GALANDI Marlene ku humbi me Ippon dhe Wazari dhe nuk iu dha mundesia per te shkuar deri ne finale.

Ne luften per vendin e trete Loriana u ndesh me nje tjeter garuese nga Holanda JAGER Hilde te cilen e mposhti me Ippon per 1:48sek duke u renditur keshtu si e Bronzte ne kete gare.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of