Loriana Kuka (-78kg) ka fituar 3 ndeshje dhe ka shkëlqyer sot, ajo gjendet në finale të Grand Prix Antalia 2018.

Në ndeshjen e parë Loriana mposhti me Ippon garuesën Turke, Sidika Isik.

Loriana në ndeshjen e dytë mposhti me Ippon hiç më pak se medalistën nga Botërori i fundit, Britanezen Natalie Powell.

Në gjysëmfinale mposhti me Wazari dhe Ippon Rusën, Niurguiana Nikiforova.

Loriana në finale do ta ketë përball garuesën Ukrainase, Anastasiya Turchyn.

Finalet fillojnë nga ora 15:00 dhe mund t’a ndiqni drejtpërdrejtë në linkun e mëposhtem:

https://live.ijf.org/gp_tur2018/live_video

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of