Picture

Te shtunën,Majlinda Kelmendi, do të garojë në 
“World Judo Masters” që do të mbahet ne Tyumen të Rusisë.

Në këtë garë, janë ftuar vetëm 16 xhudistëmë të mirë të secilës kategori, sipas ranglistës botërore.

E ranguar numër një në botë në kategorinë (52kg),Majlinda do të ndeshet me garueset më të mira të kësaj kategorije.

Fondi shperblyes në këtë garë është 200,000 $Gara fillon në ora 12:00.

Shortin dhe rezultatet Live mundi ti shikoni ketu:
http://www.ippon.org/masters2013.php

Kurse garën mund ta percjellni këtu:
http://212.227.28.227/live/index.php


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of