Picture

Federata e xhudos se Kosoves ne Prishtine ne Palestren e xhudos ” Marius Vizer ” mbajti Kampionatin e Kosoves per pionier te vjeter,kadet dhe junior per te dy gjinite.

Gara ishte e fundit per kete vit dhe ne kete gare ne fund u mbajten edhe kategorite absolute per kadet dhe juniore ku dominoj 15 vjecari Akil Gjakova i cili shenoj sot 7 fitore dhe tregoj qe eshte ne rruge te mire qe se shpejti te jete ne mesin e xhudisteve qe do arrijne rezultate te medha edhe ne arenen nderkombetare.

Refer ishte Hajrullah Terrnava i cili ne menyre korrekte referoj garat e mbajtura. 


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of