Picture

Sot, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, z.Memli Krasniqi së bashku me këshilltarin e tij z.Malsor Gjonbalaj vizituan klubin e xhudos “IPPON” ne Pejë.
Ministri Krasniqi,shprehi kënaqësitë e tij per pjesmarrjen e xhudisteve nga Brazili,Hungaria dhe Mali i Zi ne Kampin ndërkombëtar të xhudos qe po mbahet ne qytetin e Pejës. Ai ju dëshiroi suksese te mëtutjeshme të gjithë xhudistëve, sidomos atyre qe do të marrin pjesë ne Londra 2012.

Selektori i xhudos per Kosovë, Driton Kuka,falenderoi Ministrin Krasniqi per viziten e tij por edhe për përkrahjen e tij te vazhdueshme ne sportin e xhudos.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of