Picture

Këtë fundjavë me  21-22 qershor në Budapest të Hungarisë do të mbahet Kupa Botërore-Grand Prix  për Seniorë.

Në këtë garë janë lajmëruar 475 xhudistë nga 56 shtete të ndryshme. 

Kjo do të jetë gara e parë për xhudistët kosovarë, ku do të fillojnë mbledhjen e pikëve olimpike, për tu kualifikuar në lojërat olimpike,Rio 2016.

Reprezentacioni i Kosovës, në Budapest do të paraqitet me katër garues: Distria Krasniqi (48 Kg),Majlinda Kelmendi ( 52 Kg),Nora Gjakova ( 57 Kg) dhe Akil Gjakova (66 Kg).

Garën mund ta përcjellni në linkun e mëposhtëm:
www.ippon.tv


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of