Picture

Në qytetin e Nymburkut në Çeki, u mbajt Kampi Olimpik i xhudos me rreth 600 pjesmarrës, meshkuj dhe femra.

Përfaqësuesja e Kosovës në krye me trajnerin Driton Kuka,morri pjesë me tre xhudistë: Nora Gjakovën,Akil Gjakovën dhe Distria Krasniqin.
Në këtë kamp olimpik, xhudistët kosovarë zhvilluan cdo ditë mbi 15 ndeshje me xhudistë nga mbarë bota.

Pas dy jave,po këta tre xhudistë do të marrin pjesë në Grand Prix te Turqisë ku do të kenë mundësi të rrëmbejnë pikë të reja olimpike.

Grand Prix Samsun,Turkey 27-29 Mars 2015


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of