Nga data 18-25 Korrik në Koln të Gjermanisë,reprezentacioni i Kosovës do të mbajë pregaditjet e para për Kampionatin Botëror në xhudo, që do të mbahet në Chelyabinsk të Rusisë me 25-31 gusht.

Në këto pregaditje do të marrin pjesë dy garueset e përzgjedhura për Kampionatin Botëror, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, së bashku me trajnerin e tyre, Driton Kuka.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of