Presidenti i Federates Boterore te xhudos Marius Vizer, ka vizituar Kosoven duke marre pjese ne ceremonine e shenimit te dy vjetorit te pranimit te Komitetit Olimpik te Kosoves (KON) ne Komitetin Olimpik Nderkombetar (KON).
Ai eshte pritur ne aeroport nga pjesetaret e Federates se xhudos ne krye me kryetarin e Federates se xhudos se Kosoves Agron Kuka,trajnerin e kampiones olimpike Driton Kuka,dhe kampionen olimpike Majlinda Kelmendi.
Me pas se bashku me trajnerin Driton Kuka dhe medalisten Olimpike Majlinda Kelmendi jane pritur nga kryeministri Isa Mustafa i cili e ka falenderuar z.Marius Vizer per perkrahjen e jashtezakonshme qe i ka dhene sportit te Kosoves.
Ne mbremje z.Marius Vizer ka marre pjese ne ceremonine e shenimit te dy vjetorit te pranimit te KOK-ut ne KON ku i eshte ndare mirenjohje nga Komiteti Olimpik per kontributin e madh ne anetaresimin e Kosoves ne KON.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of