Pas nenshkrimit te kontrates kater vjeqare me Federaten Steieremark te Austrise,Federata jone  po vazhdon me suksese bashkepunimin per stervitje te perbashketa.
Per here te dyte kete vit, ekipi yne zhvilloj nje jave stervitje se bashku me xhudistet e regjionit Steiermark.
Stervitjet u zhvilluan ne Leibnitz ne qendren sportive JUFA,e ku perveq xhudisteve Austriake, pjesmarres ishin edhe xhudiste nga Cekia si dhe ekipi I pare nga Sllovenia.
Kesaj radhe ekipi yne ishte I perbere nga 14 xhudiste,shumica e te cileve morren pjese per here te pare ne pergaditje nderkombetare.
Xhudistet pjesmarres ishin: Majlinda Kelmendi,Nora Gjakova,Distria Krasniqi,Akil Gjakova,Loriana Kuka,Flaka Loxha,Shpat Zeka,Selim Berisha,Uranik Gashi,Kuke Kuka,Arber Kullashi,Rios Kuka,Ermal Salihaj dhe Gjin Kuka.
Stervitjet u zhvilluan dy here ne dite (Xhudo dhe stervitje fizike) dhe u udheheqen nga trajneri Driton Kuka.
Ne perkrahje te ketij projekti ishte edhe televizioni austriak ORF I cili filmoj pjese te stervitjes dhe zhvilloj interviste me trajnerin Driton Kuka dhe kampionen olimpike Majlinda Kelmendi.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of