Sot ne palestren e sporteve “Karagaqi” ne Peje u mbajt turneu nderkombetar I xhudos “Judo for Peace”.
Ky turne u organizua nga klubi I xhudos “Ippon”ne Peje ne bashkepunim me Federaten e xhudos se Kosoves.

Klubi me I suksesshem u shpall KXH “Ippon”nga Peja me gjithsej 17 medalje te arta, si dhe dy xhudistet me te mire te turneut ne konkurrencen e senioreve u shpallen po nga ky klub.

Shpat Zeka (-100 Kg) u shpall xhudisti me I mire ne konurrencen e meshkujve duke I fituar te gjitha ndeshjet me Ippon si ne konkurrencen e kadeteve ashtu edhe ne ate te senioreve.
Ne konkurrencen e femrave Laura Fazliu (+70 Kg) eshte shpallur xhudistja me e mire duke I fituar po ashtu te gjitha ndeshjet me Ippon.

Ne kete turne morren pjese nente shtete:Kosova,Shqiperia,Maqedonia,Mali I Zi,Austria,Anglia,Bosnja,Rumunia dhe Japonia.
Drejtesine e ndan Shahin Behrami,Burim Fetahoviq dhe Fatmir Salihaj.

Rezultatet e gares mund ti shkarkoni ne linkun e meposhtem.

judo_for_peace_2017_rezult.docx

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of