Picture

Këtë fundjavë, me 7-8 shkurt në Sofje të Bullgarisë,do të mbahet gara e parë evropiane për vitin 2015,European Open Sofia.

Nora Gjakova (57 Kg),Akil Gjakova (73 Kg) dhe Distria Krasniqi (52 Kg) janë xhudistët kosovarë të cilët nën udhëheqjen e përzgjedhësit të xhudos Driton Kuka,do të paraqiten në këtë garë me qëllim që të fitojnë pikë të cilat janë të rëndësishme për kualifikimet olimpike.

Garën mund ta përcjellni në faqen zyrtare të Federates Evropiane të xhudos- www.eju.net kurse rezultatet në këtë faqe : www.ippon.org.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of