Picture

Të shtunën në Prishtinë do të mbahet turneu ndërkombëtar “Adem Jashari”.

Ky turne tashmë tradicional I organizuar nga klubi I xhudos “Polici” Prishtinë dhe Federata e Xhudos së Kosovës do të mbahet për nder të heroit tonë kombëtar,Adem Jasharit.

Me një numër të madh të madh garuesish,rreth 250 pjesmarrës nga këto shtete: Turqia,Kroacia,Bullgaria,Rumunia,Shqipëria,Maqedonia dhe të gjitha klubet kosovare, ky turne cilësohet me konkurrencë të fortë në të dyja kategoritë,femra dhe meshkuj.

Turneu do të fillon në ora 11:00 në Pallatin e Rinisë dhe sportit në Prishtinë dhe do të zhvillohet në katër tatami.


Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of